line

Speltų glitimas

line

Vengiantiems įprastų kviečių ir glitimo

Kaip alternatyvą kviečiams, speltų produktus dažnai renkasi tie, kuriems rūpi subalansuota mityba ir kūno svorio kontrolė. Taip pat, šią grūdinę kultūrą dažnai renkasi netoleruojantys paprastųjų kviečių produktuose esančio glitimo – tokie žmonės jaučia diskomfortą pavartoję paprastųjų kviečių produktų. Speltą renkasi ir tie, kurie skundžiasi padidėjusiu cholesterolio kiekiu kraujyje ar susiduria su nusilpusiu imunitetu.

Glitimas – kitoks nei įprastų kviečių

Speltų glitimas turi kitokią molekulinę struktūrą nei įprastųjų kviečių glitimas, taigi jo ir poveikis žmogaus organizmui yra kitoks. Speltų produktuose esantis glitimas lengviau virškinamas, nesukelia sunkumo jausmo po valgio, nesukelia alerginės reakcijos daliai žmonių, alergiškų įprastų kviečių glitimui. Vis tik svarbu paminėti, kad speltų grūdai nėra laikomi produktais, neturinčiais alergenų.

Alergija kviečiams

Alergija glitimui – arba glitimo netoleravimas – pastaruoju metu vis didesnio dėmesio susilaukiantis, vienas didžiausių paprastųjų kviečių trūkumų. Didelė dalis žmonių, kurie netoleruoja paprastuose kviečiuose esančio glitimo, nejaučia diskomforto vartodami speltų grūdų produktus. Kaip minėjome ankščiau, speltų glitimas savo sandara skiriasi nuo įprastųjų kviečių glitimo, todėl speltų grūdai nesukelia alerginės reakcijos daliai žmonių, alergiškų įprastiems kviečiams.

Tačiau atminkite, kad kai kurios alergijos gali būti pavojingos žmogaus sveikatai, todėl jei esate alergiškas įprastinių kviečių glitimui, prieš vartodami speltų produktus, rekomenduojame pasitarti su dietologu ar šeimos gydytoju.

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×