line

Maistinės savybės

line

Maistinės savybės

Speltų gaminiuose baltymų, mineralų ir vitaminų yra daugiau nei įprastųjų kviečių produktuose.

Spelta – neišsemiamas naudingų medžiagų šaltinis. Šioje grūdinėje kultūroje gausu baltymų, angliavandenių, tirpių ir netirpų skaidulinių medžiagų (itin naudingų virškinimui), amino rūgščių, nesočiųjų riebalų rūgščių, taip pat, mineralų: niacino, magnio, tiamino, vario, mangano ir B grupės vitaminų, kurie padeda kontroliuoti medžiagų apykaitą. Speltoje gausu mukopolisacharidų, kurie gerina kraujotakos funkcijas ir stiprina imuninę sistemą, felinanalino, atsakingo už hormono adrenalino gamybą, ir triptofano, kuris skatina serotonino – geros nuotaikos hormono – gamybą organizme. Būtent serotonino išsiskyrimas suteikia mums gerą nuotaiką ir energiją.

Spelta turi puikiai subalansuotą riebalų ir poli-nesočiųjų riebalų rūgščių kiekį. Kartu su vertingomis skaidulinėmis medžiagomis, šios medžiagos padeda mažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Riebalų rūgštys yra būtinos žmogaus organizmo nervinei sistemai – jos padeda užkirsti kelią stresui, depresijai, išsekimui.

Maistingųjų medžiagų pasiskirstymas

Ypač svarbi speltų savybė – maistingosios medžiagos pasiskirsčiusios tolygiai visuose grūdo sluoksniuose. Tai reiškia, kad šios medžiagos išlieka ir po malimo net ir smulkiai sumaltuose miltuose bei iš jų pagamintuose produktuose. Tiesa, norintiems daugiau skaidulinių medžiagų, rekomenduojama rinktis visų grūdo dalių speltų produktus. Jei įprastų kviečių šviesūs miltai turi būti „praturtinti“ maistingosiomis medžiagomis, šviesiems speltų miltams tai nėra reikalinga – net ir po malimo juose yra išlikusios maistingosios medžiagos. Šviesūs miltai yra beveik tiek pat maistingi kaip ir viso grūdo dalių miltai. Negana to, smulkaus malimo speltų miltai savo maistinėmis savybėmis yra vertingesni nei įprastų kviečių visų grūdo dalių miltai.

Spelta virškinama lengviau nei kitos grūdinės kultūros

Speltų grūdų produktai – lengviau virškinami. Šie grūdai itin gerai sugeria vandenį, todėl ir maistingąsias medžiagas organizmas įsisavina geriau.

Skonis

Tiek smulkaus malimo, tiek visų grūdo dalių speltos produktų skonis pasižymi išskirtinėmis skoninėmis savybėmis. Spelta žinoma dėl savo ypatingo, kiek salsvo, „riešutinio“ poskonio, nors šį skirtumą nuo įprastų kviečių gaminių pastebi toli gražu ne kiekvienas. Geriausias būdas suprasti speltų skonį – paragauti šių grūdų gaminių. Speltų produktai puikiai tinka visiems kasdieniniams jūsų stalo patiekalams.

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×